Náš příběh

stroj
 
Začalo to tím, že ráda šiju a tvořím. Když byly moje děti malé, šila jsem jim oblečení, mnohé jejich hračky byly má tvorba. Moje děti vyrostly, ale já jsem se v dětském světě vyskytovala pořád jako lektorka a v hlavě se mi rodily nápady, co vše by se dalo dětem vytvořit a ušít. Až jsem jednoho jarního dne roku 2017 narazila i na textilní knihy - tzv. quiet book, které mě nadchly, protože se v nich lze kreativně skutečně vyřádit neomezeně.
 
Nejdříve jsem jich pár ušila. Potom přišly dotazy, zda by to ženy zvládly samy. Samozřejmě, že by to zvládly. A tak jsem přešla ke kurzům, kde jsem je učila, jak si mohou knihu ušít samy a že to není nic složitého. A protože na kurzech byl k mání materiál, který si kupovaly do zásoby i na domácí šití a já bych nakonec musela na kurzy jezdit pomalu náklaďákem, přešla jsem od kurzů k e-shopu s nabídkou materiálu na šití hraček pro miminka i pro větší děti. Rady stále poskytuju písemně buď ve skupině Šité hračky - poradna, nebo na mailu, chatu, telefonu...

E-shop mě pohltil a chytil za srdce. Je to můj krásný koníček, který sice rozvíjím pomalu, jak život dovolí, ale krůček po krůčku se posouvám dál a rozšiřuju ho. Přibrala jsem si k ruce kolegyni, díky jejíž pomoci mohu věnovat čas objevování dalších materiálů (nejlépe české výroby), které by byly vhodné k šití textilních knih, spy bagů, molitanových hracích kostek nebo i muchláčků, polštářků a dalších menších hraček. Ráda se nechávám inspirovat vaší zpětnou vazbou, co vám chybí, s čím jste nebo nejste spokojení. Vymýšlím, čím bych vás mohla inspirovat kromě nástěnek na Pinterestu. Nápadů mám spousty, teď už je jen postupně uvést do reality.

Ať se vám dílo daří a máte pohodové dny

Mirka Konířová